Na kratko

Zadnji 15. krog PKL

By on marec 14, 2017

KK Lindau Lendava : KK Sistemorg Beltinci  56 : 71  ( 16:20,7:19,16 :10,17:22)

Obe ekipi sta prišli na zadnjo tekmo rednega dela v nekoliko okrnjenih postavah, tekma ni odločala o  končni razvrstitvi. Začetek tekme  je bil pri naših igralcih odločen in tudi strelsko uspešen, saj smo povedli za 7 točk. Prednost bi lahko še najmanj podvojili, toda žal smo v nadaljevanju zgrešili najmanj 4 čiste zicerje ter nekaj žog, in gostom dovolili, da so nas ujeli in tudi rezultatsko prehiteli.

V drugi četrtini so gostje začeli z agresivno in hitro igro, ki jim domačini nismo bili kos, saj so iz protinapadov polnili naš koš.

Ob postavljeni coni, smo v drugem delu tekme nekoliko ustavili goste, začeli zadevati in zmanjšali zaostanek na 10 pik in se nadejali uspešnega zaključka tekme.

Ob začetku zadnje četrtine je gostom uspel delni rezultat 8 :0 , kar je v bistvu odločilo tekmo, saj so bila prizadevanja domačih zaman. Gostje so rutinirano pripeljali tekmo do konca brez večjih težav in zasluženo zmagali.